Zaznacz stronę

PRZYNIEŚ

PRZYGARNIJ

POMÓŻ

Otwórz szafę, weź ciucha, przyjdź i ulepsz swój styl.
Akcja Uwolnij Ciucha to niepowtarzalne wydarzenie dla tych,
którzy chcę odnowić relację z szafą i pomóc Dzielnej Wojowniczce.

Tym razem zbieramy środki na Alicję Mazurek w ramach akcji #Wstawaj Alicja

#WstawajAlicja

zaangażuj się

13-16 marca 2019 

1. Możesz Przynieś ciucha

Możesz tylko przynieść swoje ubrania, bez przygarniania nowych – UWALNIASZ!

CSK 13-15 marca, 12:00-20:00

2. Przygarnij ciucha

Możesz tylko przygarnąć nowe ubrania, bez uwalniania własnych – PRZYGARNIASZ!

3. Możesz UWOLNIĆ i jednocześnie PRZYGARNĄĆ ciucha

Dajesz i bierzesz.

CO ROBIMY

OPIS WYDARZENIA

1. Zaglądasz do własnej szafy i wyszukujesz te ubrania, których już nie nosisz, ale nadal są na czasie.

Zbieramy tylko damskie i męskie ubrania! 

2. Wybierasz te, które z powodzeniem mogą przejść w inne ręce, są w dobrym stanie – szykujesz do uwolnienia.

3. Czyste i w miarę możliwości wyprasowane przynosisz do CSK w dniach 13-15 marca w godzinach otwarcia CSK

4. Przychodzisz na event do CSK 16 marca w godzinach 11.00 – 15:00

5. Buszujesz między wieszakami w specjalnie przygotowanych sekcjach podzielonych na stylizacje w poszukiwaniu nowych ubrań.

6.Wybierasz, mierzysz, konsultujesz i decydujesz, które z nich przygarniasz.

7.Rozliczasz się na koniec ze wszystkich przygarniętych ubrań wrzucając pieniądze do puszki #wstawajAlicja 

8. W międzyczasie relaksujesz się przy dobrej muzyce, ciastku i kawie. ZA WSZYSTKO WRZUCASZ PIENIĄDZE DO PUSZKI!

9. Masz poczucie dobrze spędzonego dnia i czujesz się lepszym człowiekiem!!!

Na finał akcji 16 marca zapraszamy z dziećmi!

W przestrzeni Małego CSK w dniu 16 marca w godzinach od 11:00 do 15:00, będzie można zostawić dzieci (od 7 roku życia dziecka) pod opieką doświadczonych animatorek z Fundacji „Dwa Ognie” Młodsze dzieci zapraszamy wraz z opiekunem. Dla pociech przewidziane są zajęcia plastyczne, jak i ruchowe bazujące na tradycyjnych zabawach z dzieciństwa. Warsztaty organizowane są przez Fundację „Dwa Ognie”!
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK . Liczba miejsc ograniczona.

CO ROBIMY

NASZA MISJA

Pokażemy Ci, że warto uwalniać ciuchy!

Czasem zdarza się, że przetrzymujemy w szafie ubrania, w których nie chodzimy, a trudno się z nimi rozstać. Kupujemy nowe i tylko sporadycznie coś z niej wyjmujemy przez co chomikujemy sterty materiałów, z którymi później nie wiadomo co zrobić. Brakuje nam motywacji by zmienić ten stan rzeczy – potrzebujemy celu – po co mam uwolnić ciuchy?

Kiedy przyjdzie moment porządków w szafie często te przebrane lądują na śmietniku lub w najlepszym wypadku w kontenerze na ubrania. A przecież wśród nich zdarzają się naprawdę dobrej jakości, oryginalne i modne ciuchy, których szkoda wyrzucać.

Wierzymy, że można inaczej!

Edukacja

W świecie konsumpcjonizmu, krótkiego życia produktu, szybkiej nudy i ciągłej ochoty na zmianę na pewno nie brakuje nam rzeczy. Wręcz przeciwnie, cierpimy na przeładowanie. Dlatego też dzielenie się jest tym co mamy, jest najlepszym, co możemy sobie dać. Świadomość, że możesz mieć coś, co sprawi radość innej osobie, a ktoś inny może mieć coś, czego Tobie brakuje jest budująca! Poza tym dzielenie jest po prostu modne i mądre. Naszym celem jest szerzenie tej myśli!

Ekologia

Przemysł tekstylny jest bardzo szkodliwym dla środowiska rodzajem produkcji. Toksyczne barwniki, które zanieczyszczają rzeki, ilość energii oraz wody potrzebnej do produkcji bawełny oraz włókien sztucznych są zatrważające. Dodatkowo zdarza się, że w fabrykach panuje wyzysk, a pracownicy pracują za bezcen, bo konkurencja wymaga coraz niższych cen. To wszystko powinno nas zatrzymać, zachęcić do refleksji.

Dlatego kupując ubrania od innych możesz przedłużyć ich żywot, dzięki czemu nie napędzasz sztucznego popytu i ratujesz środowisko.

Ekonomia

Obecny trend No Logo lansuje podejście oparte na kupowaniu odzieży nie ze względu na markę, ale ze względu na styl. Nie musisz więc płacić grubych pieniędzy za ubrania, które mają metkę drogich marek kiedy możesz mieć super ciuch kupując go z drugiego obiegu. To cała kompozycja Twojego ubioru i Twoja osobowość kształtuje Twój styl, a nie pojedyncza, często droga rzecz.

Akcja Uwolnij Ciucha daje możliwość przygarnięcia dobrych ubrań za nieduże pieniądze.

Empatia

Wierzymy, że ludzie są z natury dobrzy. Potrzebują tylko bodźca do działania. Naszą naczelną wartością jest wrażliwość na cierpienie innych i czynienie dobra. Akcja Uwolnij Ciucha to realna szansa na zrobienie czegoś dla innych, na pomoc drugiemu. Wiemy, że te działanie wymaga osobistego zaangażowania – musisz przejrzeć swoją szafę, wybrać rzeczy do uwolnienia, przygotować je i zanieść w wyznaczone miejsce – sporo tego, prawda? 😉 Jednocześnie wiemy też, że dobro ma ogromną siłę i daje niesamowitą satysfakcję.

Zadaniem naszym jest łączyć dobrych ludzi, którzy chcą pomóc potrzebującym, a także sobie na wzajem.

o nas

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy nieformalną grupą znajomych, zainspirowanych historią Marysi Szlązak –  3 letniej dziewczynki, która walczy z rakiem. Wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie pokłady dobra – potrzebuje jedynie bodźca, żeby je wyzwolić.

KOMU POMAGAMY?

O ALICJI

Alicja Mazurek jest uczennicą II klasy Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego 2018 r.  uległa wypadkowi samochodowemu. Kierowca – kolega ze Wspólnoty Guadalupe – nie przeżył. Ali lekarze także nie dawali wielkich szans. – Cały personel medyczny wątpił, czy uda jej się dożyć pierwszej operacji. Miała żyć zaledwie godzinę – wspomina mama Ali, Agnieszka Mazurek.

Alicja przeżyła kilka operacji. Wszystkie były omodlone. – Ja do dziś nie wiem i nie rozumiem, jak to się mogło stać, że tak wielu ludzi otoczyło opieką Alę i naszą rodzinę. Dostaliśmy tak bardzo dużo wsparcia i miłości, często od ludzi zupełnie nam obcych. A przecież nie jesteśmy ani znani, ani też niczym szczególnym się nie wyróżniamy, a takich wypadków jest przecież wiele. Były dni, kiedy za Alę odprawianych było dziesięć Mszy św. w różnych kościołach.

Alicja jest aktualnie rehabilitowana w krakowskim ośrodku rehabilitacyjnym. – Wiem, że na wszystko potrzeba czasu – mówi Wojciech Mazurek, tata Alicji, ale marzę, by z tego jak najszybciej wyszła. Na razie z Alą nie ma kontaktu.

 

Partner 

Dołącz do nas

Jeśli uważasz, że to, co robimy ma sens, to możesz dołączyć do Akcji Uwolnij Ciucha.

Potrzebujemy wolontariuszy. Wystarczy, że napiszesz do nas: kontakt@uwolnijciucha.pl

Kalendarz

13 - 15 marca 2019

zbiórka ubrań

16 marca 2019

finał akcji w CSK, 11:00-15:00

Napisz do nas

"

Skontaktuj się z nami

2 + 13 =

Zaprojektowane z pasją przez Erwina i Karola z firmy Alento