Zaznacz stronę

Akcja Uwolnij Ciucha – to cykliczna impreza, podczas której uwalniamy szafy z nadmiaru ubrań, a dochód z ich sprzedaży przekazujemy każdorazowo na rzecz innej dzielnej Wojowniczki z naszego regionu. Wspieramy odpowiedzialną modę – pragniemy zwrócić uwagę, na jej aspekt ekologiczny i etyczny.

PRZYNIEŚ

PRZYJDŹ

PRZYGARNIJ

POMÓŻ

Otwórz szafę, weź ciucha, przyjdź i ulepsz swój styl.
Akcja Uwolnij Ciucha to niepowtarzalne wydarzenie dla tych,
którzy chcę odnowić relację z szafą i pomóc Dzielnej Wojowniczce.

Tym razem zbieramy środki na Wiktorię Dyś, której grozi amputacja nóżek.

#WiktoriaDyś

zaangażuj się

30 września – 3 października 2020

1. Możesz Przynieś ciucha

Możesz tylko przynieść swoje ubrania, bez przygarniania nowych – UWALNIASZ!

CSK 30.09 – 03.10 / 8:00-20:00

2. Przygarnij ciucha

Możesz tylko przygarnąć nowe ubrania, bez uwalniania własnych – PRZYGARNIASZ!

CSK 5.10 / 12:00-17:00

3. Możesz UWOLNIĆ i jednocześnie PRZYGARNĄĆ ciucha

Dajesz i bierzesz.

CO ROBIMY

OPIS WYDARZENIA

 Twoja szafa czeka na uwolnienie z rzeczy, w których już nie chodzisz.

Wyszukujesz te ubrania, które są w dobrym stanie i z powodzeniem mogą przejść w inne ręce. To dokładnie te ciuchy, które bez wstydu oddałabyś przyjaciółce.

Przynosisz je do Strefy Uwolnij Ciucha w CSK w dniach 10.02-12.02.2020 od 8:00 do 20:00.

Zbieramy tylko damskie i męskie ubrania! 

Przychodzisz na finał akcji 5.10. Buszujesz między wieszakami w poszukiwaniu nowych ciuchów. Wybierasz, mierzysz i decydujesz, które z nich przygarniasz.

Rozliczasz się z wybranych ubrań wrzucając pieniądze do puszki. W międzyczasie relaksujesz się przy dobrej muzyce i ciastku oraz korzystasz z porad stylistek.

W międzyczasie relaksujesz się przy dobrej muzyce, ciastku i kawie. ZA WSZYSTKO WRZUCASZ PIENIĄDZE DO PUSZKI!

Masz poczucie dobrze spędzonego dnia i czujesz się lepszym człowiekiem!!!

Na finał akcji 5 października zapraszamy z dziećmi!

Dzięki Akcji Uwolnij Ciucha:

👉 realnie pomagasz Wiktorii Dyś
👉 wspierasz odpowiedzialną modę
👉 zyskujesz porządek w szafie
👉 możesz przygarnąć naprawdę fajne ciuchy
👉 masz możliwość skorzystania z porad profesjonalnych stylistek i wizażystek
👉 masz poczucie dobrze spędzonego czasu i czujesz się lepszym człowiekiem 🙂

CO ROBIMY

NASZA MISJA

Pokażemy Ci, że warto uwalniać ciuchy!

Czasem zdarza się, że przetrzymujemy w szafie ubrania, w których nie chodzimy, a trudno się z nimi rozstać. Kupujemy nowe i tylko sporadycznie coś z niej wyjmujemy przez co chomikujemy sterty materiałów, z którymi później nie wiadomo co zrobić. Brakuje nam motywacji by zmienić ten stan rzeczy – potrzebujemy celu – po co mam uwolnić ciuchy?

Kiedy przyjdzie moment porządków w szafie często te przebrane lądują na śmietniku lub w najlepszym wypadku w kontenerze na ubrania. A przecież wśród nich zdarzają się naprawdę dobrej jakości, oryginalne i modne ciuchy, których szkoda wyrzucać.

Wierzymy, że można inaczej!

Edukacja

W świecie konsumpcjonizmu, krótkiego życia produktu, szybkiej nudy i ciągłej ochoty na zmianę na pewno nie brakuje nam rzeczy. Wręcz przeciwnie, cierpimy na przeładowanie. Dlatego też dzielenie się jest tym co mamy, jest najlepszym, co możemy sobie dać. Świadomość, że możesz mieć coś, co sprawi radość innej osobie, a ktoś inny może mieć coś, czego Tobie brakuje jest budująca! Poza tym dzielenie jest po prostu modne i mądre. Naszym celem jest szerzenie tej myśli!

Ekologia

Przemysł tekstylny jest bardzo szkodliwym dla środowiska rodzajem produkcji. Toksyczne barwniki, które zanieczyszczają rzeki, ilość energii oraz wody potrzebnej do produkcji bawełny oraz włókien sztucznych są zatrważające. Dodatkowo zdarza się, że w fabrykach panuje wyzysk, a pracownicy pracują za bezcen, bo konkurencja wymaga coraz niższych cen. To wszystko powinno nas zatrzymać, zachęcić do refleksji.

Dlatego kupując ubrania od innych możesz przedłużyć ich żywot, dzięki czemu nie napędzasz sztucznego popytu i ratujesz środowisko.

Ekonomia

Obecny trend No Logo lansuje podejście oparte na kupowaniu odzieży nie ze względu na markę, ale ze względu na styl. Nie musisz więc płacić grubych pieniędzy za ubrania, które mają metkę drogich marek kiedy możesz mieć super ciuch kupując go z drugiego obiegu. To cała kompozycja Twojego ubioru i Twoja osobowość kształtuje Twój styl, a nie pojedyncza, często droga rzecz.

Akcja Uwolnij Ciucha daje możliwość przygarnięcia dobrych ubrań za nieduże pieniądze.

Empatia

Wierzymy, że ludzie są z natury dobrzy. Potrzebują tylko bodźca do działania. Naszą naczelną wartością jest wrażliwość na cierpienie innych i czynienie dobra. Akcja Uwolnij Ciucha to realna szansa na zrobienie czegoś dla innych, na pomoc drugiemu. Wiemy, że te działanie wymaga osobistego zaangażowania – musisz przejrzeć swoją szafę, wybrać rzeczy do uwolnienia, przygotować je i zanieść w wyznaczone miejsce – sporo tego, prawda? 😉 Jednocześnie wiemy też, że dobro ma ogromną siłę i daje niesamowitą satysfakcję.

Zadaniem naszym jest łączyć dobrych ludzi, którzy chcą pomóc potrzebującym, a także sobie na wzajem.

o nas

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy grupą przyjaciółek. Mamy słabość do dobrej kawy i sernika. Czasem zdarza nam się zabierać sobie ciuchy. Lubimy modę, ale tę odpowiedzialną, która szanuje człowieka i środowisko. Chcemy, żeby nasza akcja Uwolnij Ciucha nie była tylko okazją do upolowania nowych ubrań, ale motywowała do zmiany nawyków zakupowych – wprowadzenia w życie zasady less is more oraz slow fashion. Pragniemy pokazać, że każde nasze działanie może pomnażać dobro. Dlatego tak ważny jest dla nas aspekt wspierania Dzielnych Wojowniczek oraz ich rodzin w walce o zdrowie i życie.

KOMU POMAGAMY?

O WIKTORII

Wiktoria Dyś urodziła się w Lublinie w 2017 r jako drugi bliźniak. Przyszła na świat z niezwykle rzadką chorobą – Femoral Facial Syndrome. W Polsce jest jedyną chorą na to wyjątkowo ciężkie schorzenie, które w okresie prenatalnym atakuje m.in. układ kostny. Wiktorka ma szereg wad wrodzonych żeber, kończyn dolnych, miednicy, kolan, stóp, zdeformowane kości udowe. Wymaga intensywnej rehabilitacji, opieki wielu specjalistów, a w przyszłości wielu poważnych operacji.

14 stycznia Wiktorka ma zaplanowane pierwsze operacje w Paley Institute w West Palm Beach, które przeprowadzi dr Dror Paley. Czeka ją rekonstrukcja obu stawów kolanowych (SuperKnee) oraz obu stawów biodrowych (SuperHipp), a następnie żmudna kilkumiesięczna rehabilitacja. Ze względu na wieloetapowość wad i wysoki stopień dysplazji wszystkie te etapy muszą zostać przeprowadzone pod bieżącym nadzorem doktora Paley w USA.

Cena za jej sprawność i zdrowie to 1.500.000,00 zł a dotychczas zebrana kwota to zaledwie 240.000 zł.
( link do zbiórki – https://www.siepomaga.pl/sen-o-wiktorii )

Bez odpowiedniego leczenia w USA skazujemy ją na wózek inwalidzki, ból i cierpienie. Wspólnie możemy uratować nóżki Wiktorki przed amputacją i sprawić aby postawiła swój Najtrudniejszy Pierwszy Krok !

Partner

Dołącz do nas

Jeśli uważasz, że to, co robimy ma sens, to możesz dołączyć do Akcji Uwolnij Ciucha.

Potrzebujemy wolontariuszy. Wystarczy, że napiszesz do nas: kontakt@uwolnijciucha.pl

Kalendarz

30.09 - 3.10 2019

zbiórka ubrań

5.10. 2019

finał akcji w CSK, 12:00-17:00

Napisz do nas

"

Skontaktuj się z nami

3 + 6 =

Zaprojektowane z pasją przez Erwina i Karola z firmy Alento